Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


26.05.2020

Cloud Native Universe

Jako patron medialny zapraszamy programistów wdrażających lub integrujących się z dowolną...
26.03.2020

Koniec certyfikatów...

MCSA, MCSD i MCSA
26.03.2020

Odświeżony OS

FortiOS 6.4
26.03.2020

Bezpieczeństwo w chmurze

Cisco SecureX
26.03.2020

Modernizacja IT

Nowości w VMware Tanzu
26.03.2020

Krytyczne zagrożenie dla...

Nowa groźna podatność
26.03.2020

Laptopy dla wymagających

Nowe ThinkPady T, X i L
26.03.2020

Serwerowe ARM-y

Ampere Altra
26.03.2020

Energooszczędny monitor

Philips 243B1

Dell Precision 5720 AIO stacja robocza 4k dla profesjonalistów

Data publikacji: 19-04-2018 Autor: Jerzy Michalczyk
Obsługa ponad miliarda...

Komputery all-in-one sprawdzają się doskonale w wielu scenariuszach wdrożeniowych, głównie jako alternatywa dla tanich biurkowych desktopów. Jednak highendowych stacji roboczych w postaci komputera zintegrowanego z monitorem, oferujących ponadprzeciętne parametry wydajnościowe i jakościowe, jest na rynku znacznie mniej. Przyglądamy się możliwościom i parametrom wydajnego komputera all-in-one firmy Dell.

Do jednych z niewielu wydajnych urządzeń typu all-in-one należą komputery iMac Pro, których parametry są imponujące (27-calowy wyświetlacz retina 5K, procesory Intel Xeon, karta graficzna Radeon Pro Vega 56/64, pamięć operacyjna do 128 GB i wydajne dyski SSD), jednak ich cena, rozpoczynająca się od 24 tysięcy złotych brutto, często znacznie przekracza budżety przeznaczone na tego typu inwestycje. Ponadto ze względu na system operacyjny nie zawsze nadają się do przewidywanych zadań. Nieco słabsze podzespoły (procesory serii Intel Core i3, i5, i7 lub Xeon E3, karta graficzna NVidia Quadro M1000M lub M2000M, do 64 GB RAM) znajdziemy np. w stacji roboczej HP serii Z (Z1 G3), która może pracować z systemem operacyjnym Windows 7/10 lub Linux, z kolei jednak ekran tego urządzenia, choć oferuje rozdzielność 4K, ma przekątną jedynie 23,6’’, co w niektórych zastosowaniach projektowych lub wizualizacyjnych może być niewystarczające.

Dlatego też poszukując stacji roboczej stanowiącej alternatywę dla produktu Apple, warto zwrócić uwagę na propozycję firmy Dell – model Precision 5720 AiO wyposażony, podobnie jak iMac Pro, w ekran o przekątnej 27 cali. Obsługa ponad miliarda kolorów, 100% pokrycia palety AdobeRGB oraz rozdzielczość 4K UHD (3840x2160) to cechy, obok których osoba poszukująca wysokiej klasy ekranu nie może przejść obojętnie. Bezramkowy panel UltraSharp dostępny jest w wersji obsługującej dotyk i bez niej.

Dell Precision 5720 spośród innych urządzeń all-in-one wyróżnia nie tylko wyświetlacz, ale także imponujący zestaw audio w postaci listwy u dołu ekranu, składający się z dziesięciu głośników skierowanych w dół i do przodu – w tym czterech średniotonowych, dwóch wysokotonowych, dwóch głośników basowych oraz dwóch pełnozakresowych. Głośniki współpracują z cyfrowymi wzmacniaczami dynamicznymi o mocy 50 W na kanał. Producent zapewnia, że dzięki temu jego stacja robocza umożliwia produkcję, edycję i odtwarzanie dźwięku jakości studyjnej, przez co może zainteresować osoby zajmujące się studyjną obróbką dźwięku. Część głośniczków umiejętnie wkomponowano w przedni panel obudowy wykonanej ze szczotkowanego aluminium, co dodatkowo podnosi walory estetyczne urządzenia.

Poniżej ekranu, pomiędzy zestawami przednich głośników, znajdują się cztery mikrofony oraz kamera internetowa 720p zgodna z systemem rozpoznawania twarzy Windows Hello, która umożliwia m.in. logowanie do systemu Windows 10.

Podstawa monitora została wyposażona w ruchome ramię z zawiasami pozwalającymi na regulację kąta pochylenia i położenia w bardzo szerokim zakresie. Dzięki temu mamy możliwość znacznego pochylenia ekranu i pracy nie tylko w pozycji pionowej, ale również poziomej.

Komponenty

Stacja robocza Della może zostać wyposażona w jeden z procesorów z rodziny Intel Core i5, Core i7 albo Intel Xeon E3 1200 generacji Skylake lub Kaby Lake – zależnie od potrzeb. Wewnątrz obudowy można zamontować maksymalnie cztery kości SODIMM, dające łącznie do 64 GB pamięci operacyjnej. W przypadku procesorów serii Xeon E3 będziemy mogli wybrać moduły RAM z korekcją błędów (ECC), pozwalające na automatyczne wykrywanie i korekcję przypadkowych błędów, a także zapobiegające potencjalnym awariom systemu.

Precision 5720 może zostać skonfigurowany z jedną z dwóch profesjonalnych kart graficznych wyprodukowanych przez AMD. Osoby potrzebujące karty o sporej wydajności mają do dyspozycji model Radeon Pro WX 7100 (architektura Polaris) z 8 GB pamięci GDDR5 na pokładzie, a mniej wymagający użytkownicy mogą wybrać wersję stacji z Radeonem WX 4150 i 4 GB pamięci GDDR5.


[…]

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"