Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


26.05.2020

Cloud Native Universe

Jako patron medialny zapraszamy programistów wdrażających lub integrujących się z dowolną...
26.03.2020

Koniec certyfikatów...

MCSA, MCSD i MCSA
26.03.2020

Odświeżony OS

FortiOS 6.4
26.03.2020

Bezpieczeństwo w chmurze

Cisco SecureX
26.03.2020

Modernizacja IT

Nowości w VMware Tanzu
26.03.2020

Krytyczne zagrożenie dla...

Nowa groźna podatność
26.03.2020

Laptopy dla wymagających

Nowe ThinkPady T, X i L
26.03.2020

Serwerowe ARM-y

Ampere Altra
26.03.2020

Energooszczędny monitor

Philips 243B1

Niewielkie komputery dla biznesu

Data publikacji: 29-08-2019 Autor: Krystian Lempicki

Veriton N to seria niedużych komputerów biznesowych, które sprawdzą się zarówno w małych biurach, jak i w większych przedsiębiorstwach. Wydajne podzespoły zamknięte w kompaktowej, modułowej obudowie, dostarczane są z pakietem oprogramowania zwiększającego bezpieczeństwo przetwarzanych danych.

 

Urządzenia Acera typu mini PC z serii Veriton N zostały zaprojektowane tak, aby móc dostosować je do wielkości i aktualnych wymagań przedsiębiorstw. Funkcje tego niewielkiego komputera w obudowie typu tower gwarantują wysoką wydajność przetwarzania danych i pozwalają na sprawne wykonywanie codziennych obowiązków w pracy.

Za wydajność urządzenia odpowiadają w zależności od konfiguracji procesory Intel Core i7 oraz i5 ósmej generacji z technologią vPro oraz system Windows 10. Tak dobrane składniki gwarantują wysoką wydajność obliczeniową przy niskim zużyciu energii oraz pozwalają na sprawne uruchamianie zaawansowanych aplikacji. Za bezpieczne przechowywanie danych, haseł, certyfikatów oraz kluczy odpowiada zintegrowany moduł TPM 2.0. (Trusted Platform Module).

INTEL OPTANE MEMORY NA POKŁADZIE

Modele Veriton N wyposażono w Intel Optane Memory, która tworzy połączenie między pamięcią DRAM a pamięcią masową. W praktyce to bardzo szybki bufor dla napędów HDD w postaci dodatkowej pamięci podręcznej dla dysku, w której są przechowywane najczęściej używane dane. Rozwiązanie to pozwala przyspieszyć ładowanie systemu, a także zwiększyć szybkość wczytywania aplikacji lub dużych plików. Wspomagające układ specjalne oprogramowanie w inteligentny sposób rozpoznaje używane zasoby i dostosowuje się do aktualnego środowiska pracy. Pamięci Optane bazują na układach 3D XPoint, montowane są w postaci nośnika typu M.2 2280, a do komunikacji z komputerem wykorzystują interfejs PCIe 3.0 x2 / NVMe 1.1. Co istotne, pamięci Optane można sparować właściwie ze wszystkimi dyskami SATA. W rezultacie możemy liczyć na lepszy komfort użytkowania komputera – w niektórych zastosowaniach porównywalny nawet z tym, jaki oferują dyski SSD.

 

[...]

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"