Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


04.01.2022

Dane klientów HPE przejęte w...

HPE poinformowało, że dane klientów zostały przejęte w wyniku naruszenia dotyczącego jego...
04.01.2022

Bezpieczny dostęp

Citrix rozszerza swoje rozwiązania z zakresu bezpiecznego dostępu.
04.01.2022

Ochrona pracy zdalnej

Fortinet przedstawił spójną koncepcję zabezpieczania środowiska IT w firmach, które...
04.01.2022

Rozwiązania dla Linuxa

Red Hat poinformował o udostępnieniu rozwiązania Red Hat Enterprise Linux 8.5.
04.01.2022

Usługi chmurowe

Strefa lokalna AWS w Polsce
04.01.2022

Nowy laptop należący do serii...

ASUS VivoBook Pro 16X to nowy laptop należący do popularnej serii VivoBook. Przeznaczony...
04.01.2022

Do fizycznej wirtualizacji...

QNAP zaprezentował urządzenie nowej generacji do wirtualizacji sieci – QuCPE-7012 –...
04.01.2022

Dla przemysłu

Transcend prezentuje bezpieczne dyski SSD zgodne ze standardem Opal SSC 2.0. Oba dyski...
04.01.2022

SI w monitoringu

Firma i-PRO, mająca swoje korzenie w Panasonic, wprowadziła do swojej serii S kamery typu...

Zarządzanie zasobami IT – coraz więcej zadań, coraz mniej czasu

Data publikacji: 26-08-2021

Adewrtorial

Wzrost popularności zdalnego świadczenia pracy sprawił, że efektywne zarządzanie zasobami i usługami IT oraz monitoring pracowników zyskały na znaczeniu. Optymalizacja tych czynności i usprawnienie pracy działów IT są dzisiaj szczególnie ważne. Czy istnieje narzędzie specjalizujące się w powyższych obszarach niewymagające skomplikowanego wdrożenia?

 

Kluczowe informacje zawsze pod ręką

Platforma do zarządzania zasobami powinna dostarczać zestaw danych o infrastrukturze IT całej firmy w jednym miejscu. W przypadku awarii nie ma czasu na przeszukiwanie danych – system musi maksymalnie ułatwiać dotarcie do źródła incydentu i wspierać zespół IT, np. automatyzując pewne działania. Monitoring pracowników i urządzeń, dostępności usług czy stanu sieci to czasochłonne zajęcia, których realizacja staje się znacznie łatwiejsza dzięki inteligentnemu narzędziu. Wszystkie wymienione wymagania oraz szereg innych spełnia wiodący na polskim rynku producent oprogramowania LOG Plus.

Wzrost liczby zasobów IT i nie tylko

Rozwój organizacji, w której przybywa pracowników, wiąże się także z przyrostem zasobów sprzętowych – komputerów, urządzeń mobilnych, serwerów, maszyn wirtualnych, a także oprogramowania. W LOG Plus odpowiednio zbudowana baza CMDB pozwoli nie tylko na ewidencję zasobów, ale także na kontrolę ich wzajemnego wpływu. Wiedza o tym, kto, w jakim dziale lub lokalizacji użytkuje dany sprzęt, pozwala na kontrolę majątku firmy, szybszą identyfikację występujących incydentów oraz na natychmiastową reakcję. Zdalna pomoc jest możliwa dzięki podłączeniu się zdalnym pulpitem prosto z przeglądarki, bez konieczności instalowania dodatkowych narzędzi.

Optymalizacja kosztów licencji

Równie ważnym zagadnieniem jest analiza kosztów, jakie firma ponosi na zakup licencji na oprogramowanie. W tym zakresie warto zwrócić uwagę na rozwiązanie, które wspiera praktyki Software Assets Management (SAM). Odpowiednie narzędzie nie tylko podaje nazwę posiadanego oprogramowania, ale także na bieżąco sprawdza, czy użytkownik kiedykolwiek korzystał z oprogramowania w stopniu spełniającym wymagania biznesowe. Informacje te są kluczowe w procesie decyzyjnym przy zakupie nowych licencji. Wgląd do tych, jak i wszystkich innych danych w systemie jest możliwy z poziomu urządzeń mobilnych.

Helpdesk dla dużych i małych organizacji

Dostępne na rynku rozwiązania klasy ITSM są dopasowane do potrzeb (i portfela) dużych organizacji. Jesienią 2021 r. producent oprogramowania LOG Plus udostępni prosty moduł do realizacji zadań, wraz z kalendarzem pracy, który sprawdzi się również w mniejszej firmie. Z końcem roku zostanie oddany kompleksowy moduł Helpdesk w wersji Standard i Professional dla bardziej wymagających zespołów.

Nowa Dyrektywa – narzędzie dla sygnalistów do składania anonimowych zgłoszeń

Nowością dla wielu organizacji z sektora publicznego i przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników będzie wdrożenie wymogów Dyrektywy o ochronie sygnalistów (do 17 grudnia 2021 r.). Producent oprogramowania LOG Plus również w tej kwestii zapewnia rozwiązanie, jakim jest skrzynka podawcza umożliwiająca przesłanie anonimowego zgłoszenia naruszeń prawa Unii przez pracowników i nie tylko (sygnalistów).

Szybkie wdrożenie kompleksowego rozwiązania

Aby zapewnić optymalizację i podniesienie efektywności pracy, producent oprogramowania LOG Plus zamknął wszystkie niezbędne funkcje w jednym narzędziu. Dzięki dystrybucji oprogramowania w formie maszyny wirtualnej (Virtual Appliance) wdrożenie jest szybsze niż w tradycyjnym modelu. Producent oddaje do testów środowisko demonstracyjne, a także darmową (ograniczoną) wersję oprogramowania (licencja wieczysta), o czym więcej na stronie logsystem.pl/log-plus-free/

DEMO oraz więcej informacji znajdziesz na logsystem.pl
Kontakt: dws@log-systems.com; +48 71 750 42 00

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"