Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


10.10.2019

CYBERSEC EXPO - największe w...

Bezpieczeństwo cyfrowe nie jest problemem dotyczącym jedynie działów IT. Obecnie stanowi...
30.09.2019

Nowości w wirtualizacji

VMware World 2019
30.09.2019

Bezpieczeństwo mobile-first

Android 10
30.09.2019

Błyskawiczna cyfryzacja

ABBYY FineReader 15
27.09.2019

Kompleksowa ochrona

Kaspersky 2020
27.09.2019

Węgiel to nowy krzem?

Procesor RV16XNano
27.09.2019

Solidność i jakość

Nowe ThinkBooki Lenovo
26.09.2019

Mobilna bestia

NVIDIA Quadro RTX 6000
26.09.2019

NAS dla każdego

QNAP TVS-x72N

Rubryki

Biometria behawioralna* zastąpi hasła do 2022 roku

21-03-2018

Za kilka lat standardowe hasła zabezpieczające będą używane sporadycznie i tylko przy okazji korzystania z mało istotnych kont i usług. Dostęp do urządzeń mobilnych, przechowywanych na nich informacji wrażliwych czy danych finansowych będzie chroniony przez mechanizmy wykorzystujące technologie biometryczne i sztuczną inteligencję. Tożsamość może potwierdzić nie tylko odcisk palca czy tęczówka oka, ale charakterystyczne cechy zachowania.

dostępny w wydaniu papierowym

Inżynieria społeczna i wzrost ryzyka zagrożeń wewnętrznych

21-03-2018

Czy stosowane w środowisku administratorów mocno pejoratywne określenie „użyszkodnik” to niczym nieuzasadniona złośliwość czy też nazwanie rzeczy po imieniu? Badania wskazują, że największe zagrożenia cybernetyczne pochodzą nie ze strony hakerów lub złośliwego oprogramowania, ale ze strony pracowników, którzy robią to świadomie lub pod wpływem socjotechniki.

dostępny w wydaniu papierowym

Systemy wielochmurowe i usługi dla aplikacji

20-03-2018

Wzrasta znaczenie systemów opartych na wielu chmurach i zwiększa się zapotrzebowanie na podejście do bezpieczeństwa bazujące na automatyzacji oraz skupiające się na aplikacjach – wynika z czwartej edycji corocznego raportu State of Application Delivery (SOAD) opublikowanego przez firmę F5.

dostępny w wydaniu papierowym

Rozwój usług chmurowych w Polsce

19-02-2018

W ubiegłym miesiącu prezentowaliśmy badania Eurostatu wskazujące na niski poziom wykorzystania zewnętrznych danych cyfrowych i analizy big data w Polsce, a także dość odległe, choć dobrze rokujące miejsce polskich firm pod względem korzystania z usług chmurowych. Nieco więcej szczegółów dostarcza badanie przeprowadzone wśród firm z sektora MŚP pod koniec ubiegłego roku na zlecenie Aruba Cloud.

dostępny w wydaniu papierowym

Biznesowe notebooki mniej bezpieczne od smartfonów

19-02-2018

Firma Intel i jej procesory nie mają ostatnio dobrej passy. A to słyszymy o niemożliwych do załatania programowo dziurach w jednostce przewidywania skoków, a to z kolei o błędach w podsystemie zdalnego zarządzania AMT (Active Management Technology), które umożliwiają atakującemu lokalny i/lub zdalny dostęp do zasobów komputera. Z czym wiąże się dziś zapewnienie bezpieczeństwa sprzętowi przenośnemu? Czy musi oznaczać jego wyłączenie i fizyczną izolację w pilnie strzeżonym sejfie?

dostępny w wydaniu papierowym

5 wiodących trendów w obszarze IoT

19-02-2018

Ostatnie lata to masowy wzrost zainteresowania i oczekiwań w stosunku do technologii IoT. Dotychczas jednak większość rozwiązań stanowią zamknięte systemy o ograniczonych możliwościach współpracy pomiędzy sobą. Według globalnej grupy ekspertów EY z Centrum Kompetencyjnego Internetu Rzeczy w 2018 r. wiodącymi trendami w obszarze IoT będą: powstawanie nowych modeli biznesowych bazujących na cyfryzacji, monetyzacja danych IoT, integracja pojedynczych technologii we wspólne rozwiązania oraz rozwój architektury przetwarzania peryferyjnego, czyli tzw. network edge processing. 

dostępny w wydaniu papierowym

Krajobraz zagrożeń dla aplikacji

19-02-2018

Aplikacje są podstawą niemal każdego biznesu. Instalowane na urządzeniach lub dostępne z chmury pozwalają m.in. organizować i rozwijać firmę, zachować konkurencyjność, analizować dane, komunikować się pracownikom, budować relacje z klientami. Aplikacje zwiększają produktywność i szybkość wdrażania innowacji, ale są też celem przestępców i furtką, przez którą mogą wyciec dane, narażając bezpieczeństwo użytkowników i reputację organizacji.

dostępny w wydaniu papierowym

10 zmian w obszarach technologii i biznesu

19-02-2018

W ciągu najbliższych 4 lat cyfrowa gospodarka będzie generować przynajmniej 50% wartości światowego PKB. Najbliższe lata upłyną pod znakiem szybkiego rozwoju chmury obliczeniowej, sztucznej inteligencji, technologii blockchain, API i agile oraz wzrostu liczby programistów nieposiadających kompetencji technicznych. Paradoksalnie, mimo że digitalizacja jest dla firm koniecznością, będzie im coraz trudniej odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości. 

dostępny w wydaniu papierowym

Qualcomm Snapdragon 845

26-01-2018

Duże zmiany w architekturze nowych procesorów Qualcomma – Snapdragonów 845 – przyniosą poprawę wydajności przetwarzania grafiki o ponad 30% i również 30-procentowe zmniejszenie zużycia energii w stosunku do modeli poprzedniej generacji (Snapdragon 835), a także 2,5-krotnie większą przepustowość wyjścia wideo, co pozwoli na obsługę rozdzielczości 2Kx2K z częstotliwością 120 Hz. Czego jeszcze możemy oczekiwać po nowych mobilnych CPU?

dostępny w wydaniu papierowym

Przedsiębiorstwa oparte na danych. Chief Data Officer – rola i zadania

25-01-2018

Firmy coraz częściej wykorzystują posiadane dane do prowadzenia biznesu, ale nie oznacza to, że odpowiednio nimi zarządzają. Chief Data Officer może pomóc zrozumieć wartość gromadzonych z różnych źródeł informacji, a także wskazać sposoby wykorzystania ich do zwiększenia przychodów i zdobycia przewagi nad konkurencją.

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Następna  46

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"