Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


26.05.2020

Cloud Native Universe

Jako patron medialny zapraszamy programistów wdrażających lub integrujących się z dowolną...
26.03.2020

Koniec certyfikatów...

MCSA, MCSD i MCSA
26.03.2020

Odświeżony OS

FortiOS 6.4
26.03.2020

Bezpieczeństwo w chmurze

Cisco SecureX
26.03.2020

Modernizacja IT

Nowości w VMware Tanzu
26.03.2020

Krytyczne zagrożenie dla...

Nowa groźna podatność
26.03.2020

Laptopy dla wymagających

Nowe ThinkPady T, X i L
26.03.2020

Serwerowe ARM-y

Ampere Altra
26.03.2020

Energooszczędny monitor

Philips 243B1

Rubryki

Płaska struktura organizacji a kreatywność pracowników

29-05-2018

Coraz więcej firm zmienia swój sposób myślenia i stawia na podejście innowacyjne oraz projektowe rozwiązywanie problemów (design thinking) z wykorzystaniem metod pracy opartych na współtworzeniu i eksperymentowaniu. Oprócz lepszych wyników biznesowych ułatwia to utrzymanie ambitnych pracowników, przyciąganie nowych, ich wdrażanie oraz rozwój w organizacji. Wymaga to jednak zmiany mentalności kadry zarządzającej i – w konsekwencji – spłaszczenia struktur.

dostępny w wydaniu papierowym

Początek komercjalizacji technologii 5G

20-04-2018

Na targach Mobile World Congress 2018 5G było jednym z najpopularniejszych tematów obok VR i AI. Na świecie prowadzone są testy terenowe i pilotażowe wdrożenia, a polscy operatorzy zapowiadają upowszechnienie tej technologii już w 2020 r. Gotowa jest też „Strategia 5G dla Polski”. Zobaczmy, co proponują najwięksi producenci już dzisiaj i jakie zasoby są kluczowe, aby usługi wykorzystujące sieci kolejnej generacji trafiły do ofert dostawców.

dostępny w wydaniu papierowym

Business continuity i disaster recovery w polskich firmach

20-04-2018

Od kilku lat obserwujemy rosnący trend rozpowszechniania się złośliwego oprogramowania ransomware wśród różnej wielkości organizacji z różnych sektorów. Przedsiębiorstwa działające w Polsce są świadome tej sytuacji i jak pokazuje badanie firmy Veeam, powoli zwracają się ku rozwiązaniom umożliwiającym utrzymanie ciągłości biznesowej i odzyskiwania awaryjnego.

dostępny w wydaniu papierowym

Etyka, dane i technologia

20-04-2018

Sztuczna inteligencja oraz wirtualna i rozszerzona rzeczywistość pozwolą firmom wywierać coraz większy wpływ na klientów – wynika z raportu Accenture Technology Vision. Nowe technologie dadzą  firmom możliwość oferowania coraz lepiej spersonalizowanych produktów i usług, wiąże się z tym jednak wzrost wykorzystania poufnych danych. Dlatego dużym wyzwaniem dla biznesu jest etyczne wykorzystanie cyfrowej rzeczywistości.

dostępny w wydaniu papierowym

Dell Precision 5720 AIO stacja robocza 4k dla profesjonalistów

19-04-2018

Komputery all-in-one sprawdzają się doskonale w wielu scenariuszach wdrożeniowych, głównie jako alternatywa dla tanich biurkowych desktopów. Jednak highendowych stacji roboczych w postaci komputera zintegrowanego z monitorem, oferujących ponadprzeciętne parametry wydajnościowe i jakościowe, jest na rynku znacznie mniej. Przyglądamy się możliwościom i parametrom wydajnego komputera all-in-one firmy Dell.

dostępny w wydaniu papierowym

Chmura, internet rzeczy a rozwój centrów danych

19-04-2018

Data center również podlegają transformacji. Ruch danych związany z chmurą do 2021 r. będzie stanowił 95% całkowitego ruchu w centrach danych – wynika z badania Cisco Global Cloud Index. Rosnące wykorzystanie usług cloud stwarza nowe wymagania dla centrów danych, które coraz częściej będą przygotowywane „pod chmurę”.

dostępny w wydaniu papierowym

Samsung Exynos 9810

21-03-2018

Przed premierą najnowszej serii smartfonów Galaxy S9 i S9+ Samsung ujawnił specyfikację techniczną procesorów Exynos 9810, używanych do produkcji europejskiej wersji tych telefonów. Przyjrzyjmy się możliwościom chipa w odniesieniu do opisanego w lutowym numerze układu Qualcomm Snapdragon 845, montowanego w modelach serii Galaxy przeznaczonych na rynek amerykański i azjatycki.

dostępny w wydaniu papierowym

Elektroniczny obieg dokumentów – dlaczego warto go wdrożyć

21-03-2018

Według badania przeprowadzonego przez organizację AIIM (Association for Information and Image Management aż 42% przedsiębiorstw codziennie zmaga się z problemem nieefektywnego przetwarzania dokumentów w formie papierowej, a 70% respondentów skarży się na zbyt długi czas poświęcany na wyszukiwanie konkretnych treści.

dostępny w wydaniu papierowym

Biometria behawioralna* zastąpi hasła do 2022 roku

21-03-2018

Za kilka lat standardowe hasła zabezpieczające będą używane sporadycznie i tylko przy okazji korzystania z mało istotnych kont i usług. Dostęp do urządzeń mobilnych, przechowywanych na nich informacji wrażliwych czy danych finansowych będzie chroniony przez mechanizmy wykorzystujące technologie biometryczne i sztuczną inteligencję. Tożsamość może potwierdzić nie tylko odcisk palca czy tęczówka oka, ale charakterystyczne cechy zachowania.

dostępny w wydaniu papierowym

Inżynieria społeczna i wzrost ryzyka zagrożeń wewnętrznych

21-03-2018

Czy stosowane w środowisku administratorów mocno pejoratywne określenie „użyszkodnik” to niczym nieuzasadniona złośliwość czy też nazwanie rzeczy po imieniu? Badania wskazują, że największe zagrożenia cybernetyczne pochodzą nie ze strony hakerów lub złośliwego oprogramowania, ale ze strony pracowników, którzy robią to świadomie lub pod wpływem socjotechniki.

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Następna  49

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"