Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


17.09.2019

PLNOG23 czyli sieci 5G,...

Największa polska konferencja telekomunikacyjna powraca do Krakowa! Wśród nowości ścieżka...
05.09.2019

Cloudya – nowa usługa NFON

Po ponad dekadzie ciągłego rozwoju technologii Cloudya, swobodna i niczym nie ograniczona...
02.09.2019

Na dużą skalę

Kaspersky Hybrid Cloud Security
02.09.2019

Bezpieczny brzeg sieci

Fortinet Secure SD-Branch
02.09.2019

Nowoczesne centra danych

AMD EPYC
30.08.2019

Dostęp do AI i ML

VMware Cloud Foundation
30.08.2019

Lekkość i moc

Toshiba Portégé A30-E
30.08.2019

Bez przestojów

APC Easy UPS On-Line
29.08.2019

Duże moce

Lenovo ThinkSystem SR635 i SR655

Rubryki

Sztuczna inteligencja w biznesie

26-06-2018

Jesteśmy świadkami nowej rewolucji, która na naszych oczach zmienia świat. Przemysł 4.0 będzie miał w najbliższych latach ogromne znaczenie dla tempa rozwoju gospodarczego, a sztuczna inteligencja jest ważnym elementem tej układanki. Czy firmy są gotowe na jej wdrożenie? Czego potrzeba, aby osiągnąć wartość biznesową z AI? 

dostępny w wydaniu papierowym

Środowiska wielochmurowe – ochrona zasobów, fakty i mity

26-06-2018

Środowiska wielochmurowe budzą wiele wątpliwości związanych z bezpieczeństwem organizacji i zasobów. Błędne przekonania na temat tego modelu działania są często powtarzane, co sprawia, że nie tylko w małych, ale i dużych światowych firmach podejmowane są złe decyzje dotyczące wdrażania multiclouda.

dostępny w wydaniu papierowym

Automate - zautomatyzować i zapomnieć

29-05-2018

Smartfony stają się coraz doskonalsze – wydajniejsze, wygodniejsze i coraz bardziej wszechstronne. Jednak wciąż wiele ważnych czynności musimy wykonywać ręcznie. Niestety, bardzo często zdarza nam się o tym zapomnieć. Aby usprawnić i zautomatyzować wiele zadań w telefonie, warto skorzystać z aplikacji o wdzięcznej nazwie Automate dla systemów operacyjnych Android.

dostępny w wydaniu papierowym

Dane w chmurze - optymalizacja kosztów migracji i eksploatacji

29-05-2018

Analitycy IDC przewidują, że w ciągu najbliższych dwóch lat liczba firm, w których realizowane będą procesy transformacji cyfrowej, wyniesie przynajmniej 60%. Potwierdzają to eksperci Gartnera, którzy uważają, że tylko przejście takiego procesu jest gwarantem wzrostu przedsiębiorstwa. Migracja danych do chmury jest jednym z ważnych aspektów transformacji. Jak jednak przenieść dane do chmury, aby to działanie przyniosło firmie jak największe korzyści?

dostępny w wydaniu papierowym

WINDOWS 10 wersja 1803 - nowości dla profesjonalistów

29-05-2018

Windows 10, wersja 1803 (znany wcześniej jako Windows 10 Spring Creators Update), jest już dostępny do pobrania w ramach subskrypcji Visual Studio (wcześniej MSDN), za pośrednictwem narzędzia Update Assistant lub Media Creation Tool, a także od 8 maja, w ramach usługi Windows Update. Sporo zmian wizualnych, ale również wiele nowości, które mogą umknąć na pierwszy rzut oka.

dostępny w wydaniu papierowym

Innowacje technologiczne w Polsce - możliwości i bariery

29-05-2018

Rozwój technologii sztucznej inteligencji i IoT będzie mieć fundamentalne znaczenie dla gospodarki Polski w najbliższym czasie – wynika z raportu Instytutu Sobieskiego. Rodzime firmy mają duży potencjał, aby odegrać istotną rolę w rewolucji technologicznej, ale konieczne do tego jest wsparcie państwa, samorządów i świadomość istniejących barier.

dostępny w wydaniu papierowym

Płaska struktura organizacji a kreatywność pracowników

29-05-2018

Coraz więcej firm zmienia swój sposób myślenia i stawia na podejście innowacyjne oraz projektowe rozwiązywanie problemów (design thinking) z wykorzystaniem metod pracy opartych na współtworzeniu i eksperymentowaniu. Oprócz lepszych wyników biznesowych ułatwia to utrzymanie ambitnych pracowników, przyciąganie nowych, ich wdrażanie oraz rozwój w organizacji. Wymaga to jednak zmiany mentalności kadry zarządzającej i – w konsekwencji – spłaszczenia struktur.

dostępny w wydaniu papierowym

Początek komercjalizacji technologii 5G

20-04-2018

Na targach Mobile World Congress 2018 5G było jednym z najpopularniejszych tematów obok VR i AI. Na świecie prowadzone są testy terenowe i pilotażowe wdrożenia, a polscy operatorzy zapowiadają upowszechnienie tej technologii już w 2020 r. Gotowa jest też „Strategia 5G dla Polski”. Zobaczmy, co proponują najwięksi producenci już dzisiaj i jakie zasoby są kluczowe, aby usługi wykorzystujące sieci kolejnej generacji trafiły do ofert dostawców.

dostępny w wydaniu papierowym

Business continuity i disaster recovery w polskich firmach

20-04-2018

Od kilku lat obserwujemy rosnący trend rozpowszechniania się złośliwego oprogramowania ransomware wśród różnej wielkości organizacji z różnych sektorów. Przedsiębiorstwa działające w Polsce są świadome tej sytuacji i jak pokazuje badanie firmy Veeam, powoli zwracają się ku rozwiązaniom umożliwiającym utrzymanie ciągłości biznesowej i odzyskiwania awaryjnego.

dostępny w wydaniu papierowym

Etyka, dane i technologia

20-04-2018

Sztuczna inteligencja oraz wirtualna i rozszerzona rzeczywistość pozwolą firmom wywierać coraz większy wpływ na klientów – wynika z raportu Accenture Technology Vision. Nowe technologie dadzą  firmom możliwość oferowania coraz lepiej spersonalizowanych produktów i usług, wiąże się z tym jednak wzrost wykorzystania poufnych danych. Dlatego dużym wyzwaniem dla biznesu jest etyczne wykorzystanie cyfrowej rzeczywistości.

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Następna  45

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"