Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


17.09.2019

PLNOG23 czyli sieci 5G,...

Największa polska konferencja telekomunikacyjna powraca do Krakowa! Wśród nowości ścieżka...
05.09.2019

Cloudya – nowa usługa NFON

Po ponad dekadzie ciągłego rozwoju technologii Cloudya, swobodna i niczym nie ograniczona...
02.09.2019

Na dużą skalę

Kaspersky Hybrid Cloud Security
02.09.2019

Bezpieczny brzeg sieci

Fortinet Secure SD-Branch
02.09.2019

Nowoczesne centra danych

AMD EPYC
30.08.2019

Dostęp do AI i ML

VMware Cloud Foundation
30.08.2019

Lekkość i moc

Toshiba Portégé A30-E
30.08.2019

Bez przestojów

APC Easy UPS On-Line
29.08.2019

Duże moce

Lenovo ThinkSystem SR635 i SR655

Rubryki

Dell Precision 5720 AIO stacja robocza 4k dla profesjonalistów

19-04-2018

Komputery all-in-one sprawdzają się doskonale w wielu scenariuszach wdrożeniowych, głównie jako alternatywa dla tanich biurkowych desktopów. Jednak highendowych stacji roboczych w postaci komputera zintegrowanego z monitorem, oferujących ponadprzeciętne parametry wydajnościowe i jakościowe, jest na rynku znacznie mniej. Przyglądamy się możliwościom i parametrom wydajnego komputera all-in-one firmy Dell.

dostępny w wydaniu papierowym

Chmura, internet rzeczy a rozwój centrów danych

19-04-2018

Data center również podlegają transformacji. Ruch danych związany z chmurą do 2021 r. będzie stanowił 95% całkowitego ruchu w centrach danych – wynika z badania Cisco Global Cloud Index. Rosnące wykorzystanie usług cloud stwarza nowe wymagania dla centrów danych, które coraz częściej będą przygotowywane „pod chmurę”.

dostępny w wydaniu papierowym

Samsung Exynos 9810

21-03-2018

Przed premierą najnowszej serii smartfonów Galaxy S9 i S9+ Samsung ujawnił specyfikację techniczną procesorów Exynos 9810, używanych do produkcji europejskiej wersji tych telefonów. Przyjrzyjmy się możliwościom chipa w odniesieniu do opisanego w lutowym numerze układu Qualcomm Snapdragon 845, montowanego w modelach serii Galaxy przeznaczonych na rynek amerykański i azjatycki.

dostępny w wydaniu papierowym

Elektroniczny obieg dokumentów – dlaczego warto go wdrożyć

21-03-2018

Według badania przeprowadzonego przez organizację AIIM (Association for Information and Image Management aż 42% przedsiębiorstw codziennie zmaga się z problemem nieefektywnego przetwarzania dokumentów w formie papierowej, a 70% respondentów skarży się na zbyt długi czas poświęcany na wyszukiwanie konkretnych treści.

dostępny w wydaniu papierowym

Biometria behawioralna* zastąpi hasła do 2022 roku

21-03-2018

Za kilka lat standardowe hasła zabezpieczające będą używane sporadycznie i tylko przy okazji korzystania z mało istotnych kont i usług. Dostęp do urządzeń mobilnych, przechowywanych na nich informacji wrażliwych czy danych finansowych będzie chroniony przez mechanizmy wykorzystujące technologie biometryczne i sztuczną inteligencję. Tożsamość może potwierdzić nie tylko odcisk palca czy tęczówka oka, ale charakterystyczne cechy zachowania.

dostępny w wydaniu papierowym

Inżynieria społeczna i wzrost ryzyka zagrożeń wewnętrznych

21-03-2018

Czy stosowane w środowisku administratorów mocno pejoratywne określenie „użyszkodnik” to niczym nieuzasadniona złośliwość czy też nazwanie rzeczy po imieniu? Badania wskazują, że największe zagrożenia cybernetyczne pochodzą nie ze strony hakerów lub złośliwego oprogramowania, ale ze strony pracowników, którzy robią to świadomie lub pod wpływem socjotechniki.

dostępny w wydaniu papierowym

Systemy wielochmurowe i usługi dla aplikacji

20-03-2018

Wzrasta znaczenie systemów opartych na wielu chmurach i zwiększa się zapotrzebowanie na podejście do bezpieczeństwa bazujące na automatyzacji oraz skupiające się na aplikacjach – wynika z czwartej edycji corocznego raportu State of Application Delivery (SOAD) opublikowanego przez firmę F5.

dostępny w wydaniu papierowym

Rozwój usług chmurowych w Polsce

19-02-2018

W ubiegłym miesiącu prezentowaliśmy badania Eurostatu wskazujące na niski poziom wykorzystania zewnętrznych danych cyfrowych i analizy big data w Polsce, a także dość odległe, choć dobrze rokujące miejsce polskich firm pod względem korzystania z usług chmurowych. Nieco więcej szczegółów dostarcza badanie przeprowadzone wśród firm z sektora MŚP pod koniec ubiegłego roku na zlecenie Aruba Cloud.

dostępny w wydaniu papierowym

Biznesowe notebooki mniej bezpieczne od smartfonów

19-02-2018

Firma Intel i jej procesory nie mają ostatnio dobrej passy. A to słyszymy o niemożliwych do załatania programowo dziurach w jednostce przewidywania skoków, a to z kolei o błędach w podsystemie zdalnego zarządzania AMT (Active Management Technology), które umożliwiają atakującemu lokalny i/lub zdalny dostęp do zasobów komputera. Z czym wiąże się dziś zapewnienie bezpieczeństwa sprzętowi przenośnemu? Czy musi oznaczać jego wyłączenie i fizyczną izolację w pilnie strzeżonym sejfie?

dostępny w wydaniu papierowym

5 wiodących trendów w obszarze IoT

19-02-2018

Ostatnie lata to masowy wzrost zainteresowania i oczekiwań w stosunku do technologii IoT. Dotychczas jednak większość rozwiązań stanowią zamknięte systemy o ograniczonych możliwościach współpracy pomiędzy sobą. Według globalnej grupy ekspertów EY z Centrum Kompetencyjnego Internetu Rzeczy w 2018 r. wiodącymi trendami w obszarze IoT będą: powstawanie nowych modeli biznesowych bazujących na cyfryzacji, monetyzacja danych IoT, integracja pojedynczych technologii we wspólne rozwiązania oraz rozwój architektury przetwarzania peryferyjnego, czyli tzw. network edge processing. 

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Następna  45

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"