Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Czwarty, ostatni artykuł z serii opisującej możliwości SQL Server 2016 został poświęcony nowym funkcjom analitycznym tego serwera. Przedstawiamy możliwości pracy z zewnętrznymi źródłami danych, integrację z narzędziami analitycznymi, nowe funkcje prezentacji danych oraz usprawnienia dotyczące wydajności i skalowalności tego systemu bazodanowego.
Zawarcie umowy z hostingodawcą często sprowadza się do zaakceptowania przedstawionego przez niego regulaminu i wzoru umowy. Z jednej strony zdejmuje to ciężar proponowania konkretnych klauzul umownych, z drugiej jednak może nie zabezpieczać interesów przedsiębiorcy. O co należy zadbać, zawierając umowę o hosting?
W trzecim artykule z cyklu poświęconego nadchodzącemu serwerowi SQL Server 2016 przyjrzymy się tym funkcjom, które upraszczają sposoby osiągnięcia pewnych rozwiązań lub czynią je bardziej wydajnymi i niezawodnymi. Należą do nich: tabele czasowe, obsługa standardu JSON, usprawnienia w obszarze baz pamięciowych i wsparcie dla analityki operacyjnej.
Jak powiązać działające w firmie niezależne systemy informatyczne, często budowane na niejednolitych systemowo czy aplikacyjnie rozwiązaniach open source, komercyjnych platformach UNIX, systemach Windows, aplikacjach przeglądarkowych czy technologiach typu Java i .NET Framework? Oczywiście nie da się połączyć „wszystkiego ze wszystkim”, ale na pewno można zapewnić zarządzanie tzw. tożsamością.
Projektując nawet najmniejszą sieć komputerową, należy przyjąć za pewnik, że prędzej czy później ulegnie ona awarii. I to niejednej. Oczywiście, częstotliwość ich występowania zależy od jakości wykonania sieci oraz użytych do jej budowy komponentów. W trakcie projektowania sieci należy zastanowić się też nad organizacją serwisu i opracowaniem procedur utrzymania sieci. W tych zadaniach pomocna jest paszportyzacja sieci LAN.
Przekazywanie pakietów pomiędzy podsieciami to zadanie routerów oraz przełączników warstwy trzeciej. Multicasty także podlegają routingowi, lecz odbywa się on na innych zasadach – odbiorcami pakietu może być wiele urządzeń, a ich liczba może się dynamicznie zmieniać. Zdarza się też tak, że dana grupa nie ma żadnego odbiorcy, wtedy urządzenia sieciowe nie powinny bez potrzeby replikować wiadomości, a tym samym zajmować pasma. Przyglądamy się bliżej temu zagadnieniu.
Nie ma miesiąca, w którym nie słyszelibyśmy o kolejnym wycieku poufnych danych z firmy x lub y bądź portalu internetowego. Nic więc dziwnego, że producenci serwerów bazodanowych ostatnio intensywnie pracują nad implementacją w nich nie tylko skutecznych, ale również kompleksowych i łatwych do praktycznego zastosowania zabezpieczeń. Jakie rozwiązania pojawią się w SQL Server 2016?
Wirtualizacja na stałe zagościła zarówno w serwerowniach małych firm, jak i centrach danych międzynarodowych korporacji. Po wirtualizacji serwerów i stacji roboczych przyszła pora na wirtualizację sieci i pamięci masowej. Przedstawiamy platformę Citrix Melio będącą rozwiązaniem typu Software-Defined Storage (SDS).
Jednym z wielu nowych produktów, które miały premierę 1 października, jest Exchange 2016. Minęły trzy lata i pora przyjrzeć się, czy grupa produktowa nie spoczęła na laurach. Sprawdzamy, jakie zmiany zaszły w produkcie na poziomie architektury i funkcjonalnym.
NetApp to firma produkująca urządzenia do przechowywania danych. W jej ofercie znajdują się zarówno proste macierze plikowe, przeznaczone dla sektora MŚP, jak i rozbudowane systemy storage dla dużej infrastruktury, przystosowane do obsługi danych blokowych. Oto krótki przegląd oferty firmy wraz z opisem stosowanych przez nią technologii.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline