Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Długo wyczekiwane targi Computex po dwuletniej przerwie zmagania się z pandemią powróciły w formie stacjonarnej na tereny targowe Taipei Nangang Exhibition Center. Towarzyszyła im także wystawa Computex DigitalGo Online przełamująca bariery geograficzne i ograniczenia, aby połączyć międzynarodowych kupców i wystawców w ramach wielkiego dorocznego wydarzenia technologicznego.
Brakuje programistów, a firmy mają coraz większe zapotrzebowanie na projekty IT, w tym strony internetowe. WordPress dostrzega ten trend i wprowadza nową wersję platformy. Dzięki niej wielu nietechnicznych użytkowników będzie w stanie zaprojektować własne witryny bez konieczności pisania kodu.
Sukces, jaki odniosło AMD, wprowadzając na rynek swoje Threadrippery, sprawił, że i Intel przypomniał sobie o tej porzuconej przed kilku laty platformie klasy high-endowych desktopów. Już od ponad roku krążą doniesienia, że Niebiescy szykują odpowiedź, która zagrozi dominującej pozycji lidera piastowanej przez AMD.
Jeszcze w ubiegłym roku mało kto zwracał uwagę na moduł TPM. Jednak premiera Windowsa 11 sprawiła, że o wspomaganym sprzętowo szyfrowaniu danych zrobiło się głośno, i to nie tylko wśród specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem systemów informatycznych.
Microsoft wprowadził Windows 11 pod koniec ubiegłego roku, ale bez wielu istotnych funkcji. Teraz doczekaliśmy się dużej aktualizacji. To dobry moment, aby zdecydować, czy warto zainstalować nowe „okienka”, czy jednak przesiadka nie ma sensu i lepiej pozostać przy Windows 10.
Od początków transformacji cyfrowej komputery stacjonarne stanowiły trzon komputeryzacji firm. Wydawało się, że pandemia zatrzyma ten trend, kierując całą uwagę na urządzenia mobilne. Jednak dla firm, które muszą zachować równowagę między wydajnością a ceną, to pecety wciąż pozostają jednym z najlepszych rozwiązań. W odświeżonej ofercie ASUS Business małe i średnie przedsiębiorstwa powinny zwrócić uwagę na urządzenie ExpertCenter D5 Tower (D500TC).
Podstawowymi wymogami, jakie musi spełnić każda technologia rozproszonego rejestru, jest posiadanie ochrony przed atakami typu Sybil oraz sposobu kontrolowania zatorów i przeciążeń sieci. W IOTA Tangle oba te wymogi pozwala spełniać mana.
Zaglądając do jakiejkolwiek sieciowej encyklopedii, pod hasłem low-code lub no-code znajdziemy platformę niskokodową będącą systemem do tworzenia oprogramowania, które umożliwia tworzenie aplikacji w sposób wizualny za pomocą diagramów, grafów czy formularzy i, co najważniejsze, bez znajomości języków programowania. Czy czeka nas zatem rewolucja w programowaniu?
Gdyby wskazać jedno najczęściej nadużywane w IT słowo, to zapewne byłoby to słowo „rewolucja”. 5G, blockchain, NFT, IoT – zapoznając się z nowościami z branży, można odnieść wrażenie, że do ogromnych rewolucji dochodzi niemal codziennie. Dla spragnionych przewrotów mamy dobre wieści. Pojawiają się bowiem coraz liczniejsze głosy, że lada dzień zrewolucjonizowana zostanie usługa WWW.
W listopadzie ubiegłego roku firma AMD zaprezentowała potężne akceleratory obliczeniowe z serii MI200 przeznaczone do centrów danych. To nie tylko nowe modele urządzeń z dobrze znanej serii akceleratorów Instinct MI100, ale też pierwsze na rynku wieloukładowe konstrukcje tego typu.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline