Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Korzystanie z systemów Linux w środowiskach sieciowych jest coraz częstsze, a do tego typu rozwiązań stosowane są zwykle popularne dystrybucje. Mimo podobieństw mogą one jednak różnić się domyślnymi ustawieniami i zaimplementowanymi mechanizmami bezpieczeństwa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę po instalacji w kwestii ochrony systemu.
Przyjrzymy się temu, jak użytkownicy korzystający na co dzień z Linuksa mogą rozpocząć przygodę z PowerShellem i w jakich sytuacjach ten interpreter poleceń może być pomocnym narzędziem. Z jakich narzędzi warto korzystać przy pisaniu skryptów w PowerShellu na Linuksie oraz jakie pakiety rozszerzeń dla PowerShella przydatne w codziennej pracy są już obecnie dostępne.
Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na wdrożenie w siedzibie od kilku do kilkunastu ekranów, na których pojawiałyby się różne informacje, np. widok z kamer systemu monitoringu, widok z wybranej strony WWW, widok z ekranu komputera itp. Jakie rozwiązania softwareowe i sprzętowe są potrzebne, aby przygotować taki system?
W tej części kursu programowania w Pythonie dodajemy funkcję wyświetlania i dodawania szkiców, czyli wpisów nieopublikowanych, nowe przyciski służące do usuwania postów oraz poprawiamy poziom bezpieczeństwa aplikacji.
Confluence to webowe środowisko dostarczające narzędzi do przyjaznego tworzenia firmowej dokumentacji. W kolejnym artykule z cyklu przedstawiamy wybrane cechy tego rozwiązania oraz zwracamy uwagę na istotne czynności, które administrator powinien wykonać po zainstalowaniu aplikacji.
W kolejnej części cyklu artykułów dotyczących podstaw programowania skupiamy się na rozbudowaniu aplikacji webowej. Tworzymy formularz do wygodnego dodawania i edycji postów na blogu oraz warstwę bezpieczeństwa, dzięki której ograniczymy dostęp innych użytkowników do nowych funkcji.
System firmowej bazy wiedzy warto budować w oparciu o środowisko dostarczające przyjazny, zachęcający do pracy interfejs oraz skuteczne mechanizmy wyszukiwania zgromadzonych treści. Dobrym przykładem takiego narzędzia jest Atlassian Confluence.
W czwartej i ostatniej części artykułu poświęconego serwerowi R firmy Microsoft przyjrzymy się budowie i ocenie modeli predykcyjnych. Poznamy wybrane algorytmy uczenia maszynowego, zbudujemy przykładowe modele klasyfikacyjne i regresyjne, a także omówimy sposoby oceny jakości modeli predykcyjnych.
W pierwszej części cyklu przedstawione zostały ogólne informacje dotyczące platformy Citrix AppDNA, sposób instalacji i podstawowej konfiguracji. W niniejszym artykule opisany zostanie sposób przeprowadzenia testów kompatybilności oraz analizy generowanych raportów.
Wdrażanie strony na publicznie dostępnym serwerze wielu osobom wydaje się wyzwaniem nie do przejścia, ponieważ cały proces jest dość skomplikowany. W tej części kursu pokazujemy, jak krok po kroku udostępnić aplikację w internecie, wykorzystując bezpłatny serwer PythonAnywhere.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline