Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Mimo swoich wad i niedociągnięć bitcoin wciąż jest najpopularniejszą kryptowalutą wśród cyfrowych aktywów. Przez ograniczoną prędkość, mały TPS, duże koszty transakcji, trudny do osiągnięcia konsensus nie nadaje się do przeprowadzania transakcji lub wykorzystania w mikropłatnościach. Szybkim, praktycznie bezpłatnym cyfrowym aktywem jest IOTA, która ma szansę stać się blockchainem 3.0.
PowerShell Universal to platforma, dzięki której możemy tworzyć kompletne narzędzia zarówno dla administratorów przyzwyczajonych do korzystania z narzędzi GUI, użytkowników preferujących komunikowanie się z API, jak i osób piastujących stanowiska kierownicze. W ostatniej części cyklu o PowerShell Universal przyjrzymy się kilku praktycznym zastosowaniom, dzięki którym platforma pozwoli rozwiązać faktyczne problemy wewnątrz organizacji.
Wystarczy prześledzić wyniki tegorocznej odsłony naszego Produktu Roku, by zdać sobie sprawę, że rynek IT nie cierpi z powodu małego wyboru hypervisorów maszyn wirtualnych. Wręcz przeciwnie, do wyboru mamy dużą liczbę bardzo zróżnicowanych narzędzi, których możliwości można dostosować do konkretnych potrzeb. A mimo to w ostatnim czasie na scenie pojawił się nowy gracz.
W ramach usługi poczty elektronicznej platformy Office 365 rozróżniamy różne mechanizmy migracji skrzynek pocztowych. Jednym z możliwych jest migracja skrzynek pomiędzy różnymi dzierżawami usługi Office 365.
Kiedy Asher Peres i William Wootters jako pierwsi opisywali proces teleportacji kwantowej w 1993 r., proponowali dlań nazwę „telefereza” z obawy przed wywołaniem niezdrowej ekscytacji słowem wcześniej zdefiniowanym przez literaturę sci-fi. To ich kolega z zespołu badawczego – Charles Bennett – zasugerował zamiast tego „teleportację kwantową”, którą ostatecznie przyjęto.
Rozpoznawanie zagrożeń w cyberprzestrzeni (CTI) to temat znany od lat. Jednak samo rozpoznanie nic nie daje, jeżeli pozyskane informacje nie zostaną odpowiednio wykorzystane. Istotne jest zbudowanie kanałów wymiany informacji zarówno wewnątrz własnej organizacji, jak i poza nią.
Do tej pory w cyklu o PowerShell Universal omówiliśmy dwa podstawowe komponenty tej platformy: Universal API, dzięki któremu mogliśmy tworzyć końcówki REST, oraz Universal Automation, czyli swoisty silnik do planowania rozmaitych zadań z wykorzystaniem PowerShella i rozbudowanej składni znanej z narzędzia crontab. W tej części przyjrzymy się temu elementowi, który pozwoli nam wizualizować za pomocą stron informacje gromadzone z wykorzystaniem PowerShella: Universal Dashboard.
Małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje – mimo rosnącej oferty świetnie wykonanych ultrabooków i urządzeń hybrydowych o imponującej przy swoich wymiarach specyfikacji sprzętowej – zachowują zainteresowanie komputerami nieco bardziej stacjonarnymi. Dostrzega to między innymi Lenovo, które niedawno dostarczyło na rynek urządzenie Lenovo ThinkCentre M75q wraz z ciekawym zestawem urządzeń peryferyjnych.
W wielu produktach, projektach, przedsięwzięciach określenie „quantum” lub „kwantowe” dorzucane jest bezpodstawnie i traktowane jak chwytliwe hasło mające przyciągnąć uwagę sponsorów. Jest to zjawisko dość niebezpieczne, gdyż wiele osób zaczyna się zastanawiać, czy komputery kwantowe nie są jedynie kolejną modną wydmuszką, na które niepotrzebnie przeznacza się ogromne sumy.
W ciągu ostatnich lat zapewne niewielu ostało się entuzjastów, którzy zachowali przekonanie, że Windows 10 będzie ostatnią wersją Windowsa, zaś wszelkie zmiany w systemie będą zachodziły niezmiennie pod tą samą marką. Mimo to zaskoczeniem była zapowiedź Windowsa 11. I choć usprawnienia powłoki systemowej widoczne są na pierwszy rzut oka, to czy jedenastka oferuje cokolwiek więcej od poprzednika klientom biznesowym?
Transmisje online zapewnia: StreamOnline