Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Niektóre wersje systemów operacyjnych firmy Microsoft (Windows 7, Vista i Server 2008/R2) zawierają wbudowany podsystem szyfrowania dysków – BitLocker, którego możemy użyć zamiast narzędzi firm trzecich. Przyjrzyjmy się, jak działa i w jaki sposób możemy wykorzystać jego możliwości.
Cofnijmy się do roku 1991. Młody Linus Torvalds ogłasza, że pracuje nad nowym, otwartym systemem operacyjnym dla komputerów PC z procesorami 386 i 486. Nie wie jeszcze, że dwadzieścia lat później Linux będzie działał na milionach urządzeń.
Niewłaściwie zabezpieczone i podłączone do sieci stacje robocze często stają się ofiarami hakerskich ataków. Takie komputery-zombi wykonują później polecenia przestępców i stają się zagrożeniem dla innych maszyn, nie tylko w firmie. Za pomocą Group Policy Objects ochronimy urządzenia podłączone do windowsowej domeny.
TrueCrypt jest darmowym narzędziem na licencji open source, służącym do szyfrowania zarówno dysków twardych, jak i zewnętrznych pamięci masowych. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób wykorzystać ten program do ochrony danych.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline