Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
FreeBSD to relatywnie mało popularny system uniksowy – nie przechodzi rewolucji z każdą nową wersją, chociaż ma już ponad 25 lat, a mimo to nie jest pozbawiony wartościowych innowacji. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób szukających systemu operacyjnego, który byłby bazą do implementacji własnych rozwiązań.
W kolejnej części kursu wyjaśnimy, jak tworzyć niestandardowe i bardziej zaawansowane formularze, a dodatkowo poznamy podstawy wstawiania obrazków na stronie internetowej.
Zawsze warto mieć pod ręką kilka narzędzi, dzięki którym łatwiej nam będzie odnaleźć się w nowej roli. W tym artykule skupimy się na rozwiązaniach, które bezpłatnie ułatwią nam zarządzanie i automatyzację procesów związanych z zarządzaniem MS SQL. Mowa będzie też o przydatnym, komercyjnym narzędziu, dzięki któremu nawet osoba nieposługująca się biegle składnią T-SQL może tworzyć zapytania czy uruchamiać procedury składowane.
Wiele stron internetowych ma tabele i formularze – to niezbędne elementy funkcjonalne. W tej części wyjaśniamy, jak wstawiać je w projektach opartych na Bootstrapie.
Trudno wyobrazić sobie prowadzenie efektywnego wsparcia użytkowników w rozproszonej geograficznie organizacji bez dedykowanych narzędzi. Sesja graficzna ze zdalnym urządzeniem to podstawowe narzędzie pracy dla działu helpdesk. W dobie urządzeń mobilnych wspieranie komputerów stacjonarnych i laptopów to jednak zbyt mało.
W piątej części kursu skupiamy się na stylach przeznaczonych do modyfikowania typografii stosowanej na stronach internetowych. Bootstrap oferuje w tym zakresie duże możliwości – pora poznać te najważniejsze!
Fedora to jedna z najpopularniejszych linuksowych dystrybucji, która stanowi swoisty poligon doświadczalny dla funkcji, które trafiają później do systemu Red Hat Enterprise Linux. Równolegle do głównego wydania Workstation jest rozwijana Fedora Silverblue – dystrybucja pod wieloma względami rewolucyjna w swojej architekturze, która stanowić może zapowiedź tego, jak systemy operacyjne klasy enterprise będą wyglądać w przyszłości.
Raz możesz być wybawcą, który właśnie uratował komuś biznes, ważny kontrakt i tysiące dolarów, a za chwilę być niedouczonym prostakiem, który nie zna się na niczym, a ponadto pracuje w firmie, której produkty są najgorsze na świecie. Dysonans poznawczy? Nic z tych rzeczy – witamy w przepełnionym skrajnymi emocjami świecie pracowników działów wsparcia IT.
Jakość wykorzystywanych haseł dla kont użytkowników często jest jednym z największych problemów w procesie zapewniania bezpieczeństwa infrastruktury IT. Niestety dotychczasowe narzędzia usługi Active Directory określające politykę haseł, pomimo swoich wielu zalet, nie zawsze pozwalają na zapewnienie odpowiedniej weryfikacji jakości hasła.
W kolejnej części kursu opisujemy elementy wzbogacające wygląd stron WWW. Dzięki nim możemy wyróżniać wybrane treści i sprawić, że odbiorca w bardziej przystępny sposób zapozna się z publikowanymi przez nas informacjami.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline