Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
W ofercie najnowszych notebooków, stacji roboczych czy samych płyt głównych nietrudno zauważyć tendencję związaną z wyposażaniem tego typu sprzętu w łączność zgodną ze standardami 2.5G, 5G czy 10G – czy to dzięki fabrycznie montowanym modułom, czy też poprzez dodawanie do zestawu kompatybilnych kart sieciowych. Te rozwiązania spotkać już można nie tylko w gamingowym sprzęcie z najwyższej półki, ale również w urządzeniach o zastosowaniach biurowo-domowych.
Bezpieczeństwo tożsamości jest bardzo ważne również w tak trywialnych scenariuszach, jak logowanie się do własnego komputera. Dzięki funkcji Windows Hello for Business możliwe jest zastosowanie alternatywnych form logowania się do komputera z wykorzystaniem kont służbowych.
Wobec mitu niedostatecznie zabezpieczanej chmury, w której nie wiadomo, kto i co robi z naszymi danymi, przybliżamy koncepcje zabezpieczania danych przechowywanych i przetwarzanych w chmurach oraz argumenty przemawiające za wyższością rozwiązań cloudowych nad utrzymywaniem własnej infrastruktury. Prezentujemy też wyniki badań pokazujących, czego CIO najbardziej boją się w chmurze oraz jakie są zagrożenia związane z chmurą.
W trzeciej części cyklu zajmujemy się siatkami, czyli niezbędnymi elementami projektowania stron internetowych. Siatki pozwalają zdefiniować układ wyświetlania poszczególnych treści na stronie.
W drugiej części kursu z Bootstrapa poznajemy i edytujemy style CSS. Dodatkowo tworzymy atrakcyjniejszą stronę WWW, która zawiera responsywne menu nawigacyjne.
W trakcie powstawania poprzednich części cyklu artykułów o Azure ML firma Microsoft udostępniła testową wersję narzędzia do automatycznego budowania modeli predykcyjnych przy użyciu interfejsu graficznego. W trzeciej, ostatniej już części użyjemy tego narzędzia do przeprowadzenia eksperymentu mającego na celu zbudowanie klasyfikatora oceniającego ryzyko kredytowe.
Bootstrap to platforma do budowania aplikacji WWW, która wyróżnia się dużymi możliwościami, funkcjonalnością, elastycznością w konfigurowaniu i powszechnością zastosowań. W pierwszej części minikursu Bootstrapa wyjaśniamy, czym jest ta platforma, i tworzymy podstawowy szablon strony.
Rsync jest jednym z tych poleceń, których znajomość czyni pracę z systemami uniksowymi znacznie efektywniejszą. To program do kopiowania danych zarówno lokalnie, jak i zdalnie pomiędzy odległymi serwerami. Doskonale sprawdza się podczas tworzenia kopii zapasowych plików konfiguracyjnych oraz plików użytkowników. Zdaje egzamin także podczas synchronizowania zawartości katalogów.
Zdarza się, że nadanie uprawnień administratorskich w systemach uniksowych jest jednoznaczne z przekazaniem innej osobie hasła roota. Sięgnięcie po to najprostsze rozwiązanie jest jednocześnie dużym błędem.
W poprzednim artykule opisano sposoby automatycznego tworzenia modeli uczenia maszynowego przy użyciu notatników Jupyter i biblioteki Azure ML. W tej części będziemy kontynuować nasz eksperyment – przyjrzymy się utworzonym modelom, najlepszy z nich zarejestrujemy w usłudze Azure Machine Learning, a następnie utworzymy kontener z tym modelem i udostępnimy go użytkownikom przez WWW.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline