Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Trwają intensywne prace w ramach projektu „Elektroniczna platforma gromadzenia, analizy i udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych” (Projekt P1). Informatyzacja placówek ochrony zdrowia to proces skomplikowany organizacyjnie i implementacyjnie, ale są już pierwsze efekty. Po dużych zawirowaniach formalno-organizacyjnych opracowano plan naprawczy projektu – wprowadzono m.in. jego fazowanie, zaplanowano realizację w cyklu przyrostowym oraz znacznie ograniczono jego zakres funkcjonalny.
W tej części kursu omawiamy kolejne możliwości bibliotek Seaborn, pozwalające w łatwy sposób wizualizować nawet skomplikowane zbiory danych. Uczymy się rysować między innymi wykresy pudełkowe i skrzypcowe.
Biblioteki Seaborn pozwalają na wizualizację modeli statystycznych w prostszy sposób niż omawiany w poprzednich częściach kursu Matplotlib. Przedstawiamy możliwości i funkcje oferowane przez Seaborn oraz odpowiadamy na pytanie, dlaczego są one ważnym elementem w nauce specjalizacji data scientist.
W popularnym serialu o hakerach, „Mr. Robot”, w jednym z epizodów bohaterowie rozrzucają przenośne pamięci pendrive pod więzieniem, a ich celem jest włamanie się do wewnętrznej sieci zakładu karnego i uwolnienie pewnego więźnia. Jeden z oficerów znajduje spreparowany nośnik danych i wkłada go do portu USB...
W tej części kursu przedstawiamy metody edycji wykresów – ich wyglądu i stylu. To niezbędna wiedza, aby w przyszłości móc tworzyć wykresy spełniające wymagania klientów i współpracowników.
W maju br. na SharePoint Conference w Las Vegas ogłoszono, jakie nowości pojawią się w nowej wersji SharePoint Server 2019. Zmiany te związane są głównie z trendami w zakresie współpracy zespołowej, pracą użytkownika na różnych urządzeniach i łączeniu istniejącego środowiska lokalnego z chmurą, a do tego wiele działań będzie można zrealizować w nowy, prostszy sposób.
W kolejnej części kursu tworzymy wykresy z wykorzystaniem bibliotek Matplotlib i wyświetlamy je bezpośrednio w notatniku Jupyter. To pierwsze kroki związane z wizualizacją danych.
Pakiet IBM Notes (do 2013 r. funkcjonujący pod nazwą Lotus Notes) jest dostępny na rynku od roku 1989 i do dziś stanowi część środowiska IT w wielu firmach. Jednak w ostatnich latach widać wyraźne przejście klientów IBM Notes na nowocześniejsze niż starzejące się już mocno rozwiązanie oferowane przez IBM.
W kolejnej części kursu opisujemy metody odczytywania i zapisywania danych z różnych źródeł, w tym z plików CSV i XLS. Po przyswojeniu tej wiedzy zyskamy podstawowe umiejętności dotyczące pracy z danymi i będziemy mogli przejść do kolejnego etapu – wizualizacji danych.
W tej części kursu poznajemy kolejne funkcje Pandas, które pozwolą jeszcze lepiej operować na danych. Opisujemy, jak wyodrębniać dane, wiązać je, a także tworzyć funkcje, które można na nich stosować.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline